Barbie Prenses Deniz Kızı izle

Nisan1

küçükken barbie bebek oynarken, barbie’nin fütursuz, şuursuz, şımarık hayatına imrenip büyüyünce kendi hayatının da öyle olacağını sanan kız…

ya bi git ben senle hiç konuşmam… bi başlığa baktım başlık mı diye bi hayale baktım olacak iş mi diye. giderli 16…

bilen bilir muhteşem vücutlu, sütun bacaklı, her daim (ki kendisi şu aralar 50-60 yaşlarında falan) zamana ve yer çekimine karşı koyan göğüsleriyle, suratından eksik olmayan gülümsemesi, şu kainatta sadece kendisine yakışan mavi far, pembe rujlu makyajıyla, inci gibi dişleriyle her küçük kızın oynamaktan zevk aldığı oyuncaktır barbie. oyuncak bile değildir. idoldür o.

ne; bi kere bile, o dümdüz lepiska gibi duran sapsarı saçlarını yıkadıktan sonra, sanki kuzguni siyah saçın rengini orielle açtırmışsın gibi yanık yanık duran saç uçları, ne; o yıkanmanın ardından kurudu muydu o saç, her bi yerinin pişmaniye gibi durması, ne sıkıldığınız zaman ayak ve parmak uçlarının kemirilerek yenmesi, ne de suratında full makyajı olan bebeği daha da güzelleştireyim diye tükenmez kalemle suratına çizik atman soğutur seni.

dedim ya her şeyiyle idoldür bu bebek. evde bulunan kumaş parçalarından kendisine bi dünya elbise yapmak, mahallenin diğer kızlarıyla eve toplanıp barbie bebekleri oynatıp sürekli bu bebeklere kıyafet değiştirtmek, komşuya 5 çayına gitmek, her gece sevgilisiyle (robot oluyor bu sevgili dediğim. ya da abinin volkan demirel suratlı action man’i varsa o da olur fark etmez) kimseye hesap vermeden dışarı çıkabilecek kadar özgürlük, evde, “akşam en geç 11′de evde ol” diyen bi anne babanın olmaması, bu hanım kızımızın son derece başına buyruk, özgür, vurdumduymaz, bi bağım yansa dönüp bakmaz tavrı etkiler her küçük kızı.
Kaynak : Barbie Prenses Deniz Kızı izle


Posted 01 Nisan 2014 by admin in category Genel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>