Hobbit 2 türkçe dublaj

Ocak29

Hobbit 2 izle
Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk’un devam filmi olan yapımda Shire’lı Hobbit Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan’ı ve beraberindeki 12 cüce ile çıktığı yolculuğu doğuya, Kuytuorman’a doğru sürdürmektedir. Ejderha Smaug’un yıllardır hüküm sürdüğü Yalnız Dağ’a ve kayıp Erebor Cüce Krallığı’na ulaşmak için atıldıkları macerada başlarına yine akıl almaz belalar gelecektir. Ormanın girişinde Büyücü Gandalf’tan ayrılmak zorunda kalan ekip, dev Örümcek sürünün ağlarından kurtulduklarını sanarlarken, savaşı orman elflerinin esiri olurlar. Bu arada güçleri her geçen gün artan Azog ‘un liderliğindeki Ork’lar da, güvenli gibi görünen Elf krallığında dahi, cücelerin bir an olsun peşlerini bırakmazlar. Hem hayatta kalma savaşı veren hem de Göl kasabasına, ardından da Yalnız Dağ’a ilerlemeye çalışan cüceler ve Bilbo’yu bekleyen esas ve en zorlu düşman ise şüphesiz ki ateşlerin efendisi Ejderha Smaug’dur. Altınları altında sürdürdüğü derin uykusundan uyanan Smaug’u alt etmek ve Arkantaşı’na ulaşmak mümkün olacak mıdır?Peter Jackson’ın yönetmenliğindeki filmin uyarlama senaryosu ise Jackson’ın yanı sıra yine Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro’dan oluşan ekibe emanet. Martin Freeman (Hobbit Bilbo Baggins), Ian McKellen (Gandalf), Richard Armitage (Thorin Meşekalkan), Aidan Turner (Kili), Sylvester McCoy (Radagast), Peter Hambleton (Gloin) gibi oyuncular yine karşımıza çıkarken, Luke Evans, Evangeline Lilly, Orlando Bloom ve ejderha Smaug’a sesiyle hayat veren Benedict Cumberbatch bu filmin yeni yüzleri.

Hobbit 2 türkçe dublaj izle

Herkeste bir Lort havası yeni bir üçleme hevesi olduğu için film insanlara çok vasat geliyor.
Tek başına ele aldığımız zaman film süperdi.
Zaten Lort kitabını okuyan birisi Hobbit kitabını okurken anlatım dili olsun, karakter zenginliği olsun çok naif bir kitap okuduğunu anlar.
Lort serisi çok daha ciddi bir kitaptı haliyle sinemaya da öyle aktarıldı.
Hobbit ise çok daha eğlenceli bir anlatıma sahip.
Silmarillion dediğimiz kitabı ilk okuma da anlayabileni tebrik ederim.
O kadar çok karakter o kadar çok mekan var ki belli bir süre sonra bu kimdi bu neresiydi diyorsunuz.
Şaka değil bir hikayede duyabileceğiniz en fazla çeşitliliğe sahip bu yüzden Silmarillion en ağırı Hobbit ise en hafifi. Ben bütün eserleri bir kaç defa okuyan birisi olarak Orta Dünya evrenine girecek arkadaşlarımızı Hobbit ile başlamalarını tavsiye edeiyorum.
Kronolojik olarak sondan birinci olsa da yalnız başına en hafif kitap olarak okunur.
Ben şimdi bu kadar şeye nasıl girdim ya dalmışım yazıyorum öyle sanki babamın blog sayfası.

Etiketler:

Posted 29 Ocak 2014 by admin in category 2013 Filmleri izle

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>