Muhteşem yüzyıl 124.bölüm izle

Şubat19

Muhteşem yüzyıl 124.bölüm izle Star Tv yayınladı. 19 Şubat 2014 günü Muhteşem Yüzyıl ağlatmaya devam edecek. Şehzade Mustafa’nın cenazesi İran halısının üstünde taşınıyor. Bu herkese ibret olsun diye yapıldı. Cenaze tanışınırken yine Zahid Bizi Tan Eyleme şarkısı ile yeniçerilerin omuzlarında taşınarak götürülüyor. Muhteşem yüzyıl’da daha mahidevran’ın ağıtları yürek dağlayacak. Kanuni sultan süleyman rüyalarında Şehzade Mustafa’yı görecek.

Muhteşem Yüzyıl son bölüm izle Şehzade Mustafa, babası tarafından 7 dilsiz cellat’a boğduruldu. Tüm izleyenler göz yaşlarını tutamadı. Bu ölüm sahnesi sonrasında sosyal medya çalkalandı. Televizyon kanallarında oturumlar düzenlendi.

Muhteşem Yüzyıl dizisi izleyenler şimdi ne olacak diye düşünüyor. 19 Şubat 2014 günü Muhteşem Yüzyıl 124.bölüm ‘ de Şehzade Mustafa’nın cenazesi kalkacak. Ama onun öncesinde Mustafa, babasının karşısına çıkmadan önce bir mektup yazıp elbisesinin içine atmıştı. Bu haftaki bölüm’de Kanuni Sultan Süleyman o mektubu okuyor.

Mektup’da yazanlar şöyle;

Ey hünkarım, Ey canım babam,

Bu satırları okuduğunuza göre, siz kendi kalbinizi söküp attınız.

Bense bu yalan dünyadan göçüp gittim.

Size, bu babanın evladına kıydığı bu zalim dünyayı bırakıyorum.

Zira, ikbal ve iktidar uğruna babasının canına kast etmiş bir zalim olarak yaşamaktansa, bir mazlum olarak ölmeye yeğlerim.


Posted 19 Şubat 2014 by admin in category Genel

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>